Suché palivové dřevo tvrdé - buk, dub, bříza, délka 33 cm, 1 PRMR

Kód: 704
Doprava zdarma
105 hodnocení
ZDARMAZDARMA 6 990 Kč –14 %
RVF suche palivove drevo klec rovnane briza buk
6 990 Kč –14 % 5 990 Kč / paleta, 1 PRMR 5 348,21 Kč bez DPH 5 990 Kč / 1 m3
Není skladem

Suché štípané palivové dřevo z tvrdých listnáčů (dub, bříza, buk) pečlivě rovnané do klece je připravené pro topení v tradičních či moderních kotlech, krbech či kamnech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Suché palivové dřevo tvrdé - dub, bříza, buk, délka 33 CM, rovnané do klece o objemu 1 m3 (1 PRMR), expresní doručení zdarma


Vysušené palivové dřevo z tvrdých listnatých stromů - bříza, buk je naštípáno na optimální délku 33 cm a pečlivě narovnáno do dřevěné klece, která je umístěna na paletě. Tato směs tvrdých dřev je nejvhodnějším mixem pro topení ve všech druzích kotlů, kamen či krbů s výbornou výhřevností a délkou hoření. Dřevo je vysušeno na optimální vlhkost 20 - 22 % a je připraveno k okamžitému topení. V kombinaci s komfortní dopravou bude příprava na topnou sezónu hračkou. Šetřete čas i své svaly a věnujete se svým koníčkům či rodině. Starost o zásobu dřeva nechte letos na nás. 

Proč topit palivovým dřevem od RVF?

  • Nabízí mix tvrdého dřeva druhově nejvhodnějšího pro vytápění 
  • Březové dřevo má vysokou výhřevnost a při hoření nepraská a nevystřeluje uhlíky
  • Komfortní způsob přípravy na topnou sezónu
  • Dřevo je čisté bez jakýchkoliv chemických příměsí
  • Špalky jsou naštípané na délku 33 cm 
  • Dřevo je vysušené na optimální vlhkost a připravené rovnou k topení  

Používáním vysoce hodnotného biopaliva využijete topné zařízení naprosto optimálně. Navíc nezatížíte životní prostředí spalinami a nesnížíte funkceschopnost kotle nebo kamen.

Jak správně topit dřevem?

Kvalitní suché tvrdé dřevo hoří pomaleji. Při zatápění doporučujeme zkontrolovat, zda jsou uzavřeny čisticí otvory do komína, přičemž přívod primárního vzduchu by měl být otevřen. Pro někoho může být překvapivý také směr zapalování. Ideální je shora. Díky tomuto způsobu se komín postupně prohřívá, zvyšuje se jeho tah a dřevo hoří čistě, a tím zůstává čisté i sklo dvířek. Kamna či krb rozpalujte pomocí dřevěných třísek či ekologickými podpalovači. Použít můžete i chemické podpalovače, ale u těch méně kvalitních se můžete potýkat s nepříjemným zápachem či kouřem.

Suché palivové dřevo Vám zdarma a expresně doručíme. Jak? 

Jednoduše si dřevo objednejte z pohodlí obýváku a my vám je dovezeme pomocí služby České pošty pečlivě naskládané na paletě až k vašim dveřím po celé České republice. Zabalené zboží na paletě Vám expresně dodáme pomocí auta s hydraulickým čelem. Řidič je povinně vybaven ručním paletovacím vozíkem, kterým Vám paletu složí na rovnou, zpevněnou plochu, nejčastěji na chodník, či silnici. S paletou nelze ručně manipulovat na nezpevněném povrchu, ve svahu nebo na dlažbě. Pokud Vám jde především o rychlost dodání, je tato volba pro Vás ideální.  

Balení: dřevěná klec o objemu 1 m3 (1 metr rovnaného dřeva rovná se 1,6 metru sypaného) 

Paleta: váha přibližně 500 kg 

Doprava: Expresní doprava s ručním paletovacím vozíkem

Doplňkové parametry

Kategorie: Tuhá paliva
Hmotnost: 500 kg
Balení: dřevěná klec na paletě
Druh paliva: Sušené dřevo rovnané
Obsah vody: 20 - 22 %
Specifikace paliva: dub, bříza, buk
Vhodné pro: Klasické kotle, krby a kamna
Výhřevnost: min. 15 Mj/kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: